Рилски спортист удари Берое и зае третото място

812 0

Рилски спортист победи Берое Стара Загора с 85:75 (14:21, 27:19, 23:15, 21:10) в среща от 18-ия кръг на Националната баскетболна лига за мъже.

В Самоков възпитаниците на Росен Барчовски губеха със 7 точки след първата част, но изиграха силни втори 10 минути и на почивката имаха преднина от 41:40. В третата четвърт баскетболистите на Рилски спортист на няколко пъти повеждаха с 12 точки и в последната част задържаха аванса си и спечелиха мача.

Франк Търнър се отличи с 24 точки 5 асистенции за победителите, 20 точки и 15 борби добави Тони Гуджино, а 16 точки вкара Йордан Бозов. За Берое 18 точки реализира Тихомир Желев, а с 13 точки се отчете Аштън Мур.

Двата отбора имат по 12 победи и 6 загуби, но след успеха домакините изместиха Берое от третото място в класирането заради по-добри показатели в преките двубои.