Негативната серия на Кливланд продължи с поражение у дома от шампиона (ВИДЕО + Резултати)

Снимка: Gulliver/GettyImages

1335 0

Черната серия за Кливланд Кавалиърс в НБА продължи с домакинска загуба от действащия шампион Голдън Стейт Уориърс със 108:118. Кавс имаха седем точки преднина на голямата почивка, но "воините" доминираха в следващите две части и стигнаха до победата в зала "Куикън Лоунс Арина".

Кевин Дюрант вкара 32 точки за победителите, Стеф Къри добави 23, Дреймънд Грийн - 11 точки и 16 борби. На Кливланд се оказаха недостатъчни 32 точки на ЛеБрон Джеймс, 19 на Айзея Томас, 17 на Кевин Лав и тимът претърпя четвърта поредна загуба.

Оклахома Сити Тъндър се наложи над Сакраменто Кингс с 95:88 у дома. В хода на двубоя гостите имаха аванс от 15 пункта, който не успяха да удържат. Кармело Антъни вкара 20 точки за "гръмотевиците", Ръсел Уестбрук - 19 плюс 16 борби и 9 асистенции.

Чикаго Булс надигра Маями Хийт със 119:11 и прекъсна победна серия на "горещите" от седем мача.

Лу Уилямс стана автор на 31 точки и 9 асистенции при победата на неговия Лос Анджелис Клипърс над Хюстън Рокетс със 113:102.

Ню Йорк Никс спечели убедително дербито срещу Бруклин Нетс със 119:104. "Бричовете" спечелиха първата половина от мача с 10 точки разлика, съперникът им се върна в играта в третата четвърт, но в последната Никс се наложиха с 36:23. Кристапс Порзингис вкара 26 точки за победителите, а 19-годишният му френски съотборник Франк Нтиликина фиксира първи дабъл-дабъл в своята кариера - 10 точки, 7 борби и 10 завършващи подавания.