Голдън Стейт взе дербито с Оклахома (ВИДЕО + РЕЗУЛТАТИ)

Снимка: Gulliver/GettyImages

897 0

Шампионът в НБА Голдън Стейт Уориръс постигна категорична победа със 112:80 при домакинството си на Оклахома Сити Тъндър.

В изпълнената до краен предел „Оракъл Арина“ играчите на Стив Кър стигнаха до победата след много силна игра в края на третата четвърт. Въпреки равностойното първо полувреме, след почивката Уориърс взеха инициативата и след като натрупаха солиден аванс, не изпуснаха водачеството до самия край.

Най-резултатен за победата бе Кевин Дюрант, който вкара 28 точки на бившия си тим. Лидерът на шампионите Стеф Къри също бе на ниво, отчитайки се с 21 точки, 9 борби и 6 асистенции за втората поредна победа на тима. За Оклахома Ръсел Уестбрук записа дабъл-дабъл от 15 точки и 12 борби, а с по 14 точки завършиха Кармело Антъни и центърът Стивън Адамс.

В друг мач от редовния сезон тимът на Бостън Селтикс победи като гост със 121:112 Ню Йорк Никс в „Медисън Скуер Гардън“. Със своите 31 точки, 9 борби, 8 асистенции и 2 откраднати топки звездата на гостите Кайри Ървинг бе най-полезен за успеха на своя тим, а с 24 пункта допринесе Джейлън Браун. За Никс гардът Трей Бърк изигра поредния си силен мач, завършвайки с 28 точки, а с 15 и 8 борби се отличи Майкъл Бийзли.