Фалстарт за Бразилия и Аржентина на олимпийския футболен турнир. Вижте всички резултати

1837 0

Шокиращи резултати се получиха още в първия ден на Олимпиадата в Рио. Бразилия направи 0:0 с Южна Африка в първия си мач, след като съперникът остана с 10 човека още в 14-ата мин, когато Матоби Мвала получи втори жълт картон.

Воденият от суперзвездата Неймар тим обаче успя да  се провали в наглед лесната си задача и  направи вратаря на гостите Итумеленг Куне герой в мача. Неймар реши да играе на Олимпиадата заради единствената титла, защото това е единствената титла от футболен турнир, която Бразилия никога не е печелила.

В другия мач от групата Ирак и Дания завършиха 0:0. Бразилия ще играе срещу Ирак в неделя.

Същевременно отборът на Португалия победи двукратния олимпийския шампион Аржентина с 2:0 на в първи мач от група D на турнира. Гонсало Пасиенсия откри резултата в 66-ата минута, а резервата Пите Трабула в 84-ата минута вкара второто попадения за португалците.

В другата среща от същата група Хондурас спечели срещу Алжир с 3:2.

Защитаващият титлата си тим на Мексико и Германия завършиха 2:2 в група С. Република Корея пък разгроми Фиджи с 8:0.

В група В Швеция и Колумбия завършиха 2:2.

Олимпийският шампион от 1996 Нигерия победи Япония с 5:4. Четири гола за африканците вкара Огенекаро Етебо, а едно добави Садик Умар.

Ето и всички  резултати от първия кръг в груповата фаза на олимпийския турнир по футбол за мъже: