Унищожителна Германия крачи към 1/4-финалите на Евро 2016 (ВИДЕО)

3330 0

Световният шампион Германия не остави никакви съмнения в превъзходството си над Словакия и по крайно категоричен начин спечели осминафиналния сблъсък на Евро 2016 с 3:0.

Джером Боатенг с великолепно воле в осмата минута откри резултата, а в 13-ата Месут Йозил стана първият германец на голямо първенство от Лукаш Подолски през 2010-та, който изпуска дузпа.

В 43-ата минута Марио Гомес реализира за 2:0 след асистенция на Юлиан Дракслер, който пък собственоръчно 20 по-късно се разписа за крайното 3:0. Бундестимът изигра мача перфектно и за пореден път се доказа като "турнирен" отбор, който става все по-добър с всеки изминал двубой от надпреварата.

Германия ще се изправи срещу победителя от мегасблъсъка на осминафиналите Испания - Италия.

Мачът започна по най-добрия начин за Бундестима, който в шестата минута организира първата си опасна атака и Сами Кедира с глава отправи дебютния изстрел към вратата.

Само няколко секунди по-късно след изпълнение на корнер топката не бе изчистена по най-добрия начин и попадна на крака на Боатенг. Той с мощно воле от границата на пеналтерията даде аванс по изящен начин на Бундестима - 1:0.

В 13-ата минута интригата можеше да бъде елиминирана, след като Шкъртел дръпна за фланелката Гомес и го повали в наказателното поле. Реферът отсъди дузпа, но Месут Йозил не можа да преодолее Козачик от бялата точка.

Германците не се обезкуражиха от пропуска на Йозил и продължиха да търсят второто попадение. Първо именно играчът на Арсенал имаше шанс да се реваншира за изпуснатата дузпа и с чудесен изстрел по земя прати кълбото на сантиметри от гредата.

Мюлер в рамките на 4 минути отправи три неточни удара към противниковата врата, но пак не можа да намери целта. Преди да свърши полувремето Словакия създаде първото си положение - Пекарик центрира от десния фланг, а Куцка с рамо (вместо с глава) от около три метра стреля, но Нойер с феноменална намеса изби в корнер.

В 43-ата минута Юлиан Дракслер направи изключителен пробив между двама души отляво в пеналтерията, като сервира по земя за Гомес и той почти от упор разстреля Козачик за 2:0.

Очаквано втората част започна на много по-ниско темпо, след като немците нямаха необходимост да преследват непременно трети гол, а словаците се нуждаеха от доста повече класа, за да затруднят съперника.

Въпреки всичко играта на Бундестима вървеше без усилия и някак нормално, дори без да търсят непременно още голове. В 63-ата минута след центриране от корнер Грегож не успя да избие топката по най-добрия начин и вместо това я насочи към непокрития на далечната греда Дракслер, който с мощно воле разстреля Козачик - 3:0!

След третото попадение словаците изобщо нямаха настроение за каквато и да е съпротива, а немците даже можеха да направят разгрома за съперника си още по-изразителен.

Все пак, въпреки обсадата (която изглеждаше странна на фона на резултата) на германците, те се задоволиха "само" с победа 3:0.