Най-бързата дузпа в историята! (ВИДЕО)

2010 0

Франция зарадва феновете си на Евро 2016 и се класира на четвъртфиналите, след като осъществи пълен обрат от 0:1 до 2:1 срещу Ейре на стадиона в Лион.

С ДВА ГОЛА НА ГРИЗМАН ФРАНЦИЯ ОБЪРНА ЕЙРЕ

"Петлите" обаче се оказаха изоставащи в резултата още във втората минута, след като Пол Погба направи нарушение в наказателното поле и ирландците получиха правото да изпълнят дузпа.

На такъв ранен етап никога в историята на еврофинали не се е случвало да бъде отсъден 11-метров наказателен удар.

Роби Брейди бе точен от бялата точка и не само реализира най-бързата дузпа на европейски първенства, но и се превърна във втория най-ранен голмайстор в мач от такъв турнир.

Брейди бе точен в 1:59-а минута на срещата с Франция, а най-бързото попадение в историята е дело на Дмитри Кириченко от Русия, който се разписа в 67-ата секунда при победата над Гърция с 2:1 в групата фаза на Евро 2004.

//////// 0-1 /////////// by Sports_HD