Уж повече мачове, а Евро 2016 е най-слабо резултатното

Снимка: Getty Images/Gulliver

1970 0

Въпреки че за първи път в историята Европейското първенство по футбол се провежда във формат с цели 24 отбора, то е най-слабо резултатното през новия век. На Евро 2016 са се отбелазали средно по 2.15 попадения на мач, като стойността щеше да е и по-ниска, ако домакинът Франция не бе сразил Исландия с 5:2 в последния четвъртфинал.

В сравнение с предишните издания на турнира, средният брой голове е твърде нисък - на Евро 2012 в Полша и Украйна се вкарваха по 2.45 гола на мач, на Евро 2008 в Австрия и Швейцария се реализираха по 2.48 гола на мач, а Евро 2000 в Белгия и Холандия бе още по-резултатно с 2.74 попадения на мач.

ТЕСТ: КОЛКО ДОБРЕ СЛЕДИТЕ ЕВРО 2016?

Дори да видим по пет гола в оставащите полуфинали и финал на Евро 2016, средната стойност на попаденията в турнира ще бъде едва 2.31

Все пак, оптимистично е, че с всяка следваща фаза на Евро 2016 се отбелязват повече попадения. 1.92 голове средно на мач гледахме в групите, на осминафиналите бяха по 2.38, а на четвъртфиналите скочиха до 3.75, макар и главно заради разгрома на Франция над Исландия.

Именно "петлите" са най-резултатни в турнира до момента с по 2.2 гола на мач, а Уелс ги следва плътно с 2.0 попадения на двубой. Разочарованието на Евро 2016 със сигурност е Украйна - без победа, без точка, без гол.