Само един футболист от националния е играл във всички срещи без смяна от Лигата на нациите

Снимка: @BulgariUnaci

2492 0

Има само един футболист от националния отбор, който е играл във всички мачове от Лигата на нациите. Това е централният защитник на ЦСКА Николай Бодуров. Бранителят е играл без смяна - 450 минути. По пет двубоя имат още Ивелин Попов (447 минути), Георги Костадинов (438 минути) и Божидар Краев (279 минути).

България и Кипър записаха първо равенство в съперничеството помежду си. Досега нашите имаха 12 успеха и 1 поражение. Головата разлика вече е 34:10 за трикольорите. Двубоят в Никозия бе под №17 за Петър Хубчев начело на националния ни отбор. Балансът му е положителен - 8 победи, 2 равенства и 7 загуби. Головата разлика е 19:22.

В срещата срещу Кипър Георги Петков стана най-възрастният вратар в Европа, пазил в официален мач на национален отбор. До момента №1 бе легендарният страж на Ливърпул и Северна Ирландия Елиша Скот, който записва своя рекорд през 30-те години на миналия век, когато е на 42 години и 200 дни. Всички постижения и футболисти, които Петков остави зад себе си - може да прочетете в този материал.