Лудогорец взе лесни 3 точки от Черно море и остана на 7 от ЦСКА

15582 0

Шампионът Лудогорец взе лесно три точки от Черно море на собствения си стадион в Разград в последния мач от 13-ия кръг в "А" група. Резултата откри Вандерсон в 52-ата минута, след като беше оставен съвсем сам около точката за изпълнение на дузпа пред вратаря на варненци Илко Пиргов. Върджил Мисиджан направи 2:0 в 75-ата минута след технично изпълнение от далечно разстояние. Този успех на българския участник в Шампионската лига му позволи да запази разликата от лидера във временното класиране в "А" група ЦСКА на 7 точки. Лудогорец е втори с 25 пункта, вече с 4 повече от Левски, който днес катастрофира срещу "армейците" във "Вечното дерби" с 0:3. Черно море пък си остава на 8-а позиция с 15.

Още в 3-ата минута домакините можеше да открият резултата на стадиона в Разград, но Хамза прати топката в аут, вместо в мрежата на Илко Пиргов. Две минути по-късно отново той пропиля добро положение, след като пак Кайсара му изработи ситуацията и той трябваше само да я завърши. След първоначалния натиск на шампиона, Черно море погледна към вратата на Владислав Стоянов. В 12-ата минута се наложи Кайсара да чисти топката от голлинията след мощен шут на Марчин Бургхард. Все пак той се справи и резултатът остана 0:0.

В 23-ата минута груба грешка на Кирил Котев можеше да позволи на Лудогорец да открие резултата. Вандерсон пресече слаб пас на Котев в центъра на терена и опита да прехвърли вратаря Илко Пиргов. Стражът на Черно море обаче успя да догони кълбото и да го изчисти в корнер. В 42-ата минута Илко Пиргов се прояви отлично за пореден път, след като се справи с много силен шут на Мисиджан от далечно разстояние и да запази вратата си суха през първите 45 минути.

Лудогорец започна второто полувреме с натиск. В 50-ата минута Михаил Александров стреля силно от границата на наказателното поле, но Илко Пиргов успя да отрази шута му. В 52-ата обаче вратарят на Черно море беше безсилен пред оставения сам точно пред него Вандерсон, който го разстреля от упор. Кайсара центрира ниско към Мисиджан в наказателното поле, холандецът обаче се размина с топката и тя попадна у непокрития Вандерсон, който беше около точката за изпълнение на дузпа. Последният не се забави и опъна мрежата зад Илко Пиргов за 1:0.

След попадението във вратата им, футболистите на Черно море опитаха няколко атаки към Владислав Стоянов. Двете най-опасни положения дойдоха след центрирания на Иван Коконов. В първия случай Живко Петков не успя да уцели добре топката при шута и я изкара в аут. При втория Тодор Паланков не намери рамките на вратата и кълбото профуча покрай дясната греда.

В 68-ата минута Лудогорец беше на косъм да увеличи резултата на 2:0. Юнес Хамза проби отляво и подаде перфектен пас на влезлия малко по-рано в игра на мястото на Михаил Александров - Дани Абало. Испанецът нанесе шут по топката с все сила, но уцели вратаря Илко Пиргов, който успя да избие. Последва серия от опасни атаки на домакините към вратата на Черно море и вторият гол се печеше. Така се стигна до 75-ата минута, когато Върджил Мисиджан получи отличен пас и останал сам около границата на наказателното поле, реши да отправи техничен шут, с който прехвърли Илко Пиргов и го направи безпомощен за втори път в мача.

ПРЕДИ МАЧА:

Лудогорец "затваря" 13-ия кръг в "А" група с домакински мач срещу Черно море. Двубоят по програма трябваше да започне в 19,00, но беше изтеглен с половин час по-късно заради лошите метеорологични условия, които забавиха съдийската бригада от София, начело с Николай Йорданов.