Лудогорец остана непобеден в контролите и след Слован

Снимка: БГНЕС

567 0

Лудогорец продължава да не познава вкуса на поражението в зимните си контроли. Шампионът на България обаче забравя и победите, след като във втори пореден мач записа равенство - 0:0 със Слован (Братислава).

Треньорът Георги Дерменджиев бе заложил предимно на резерви, което се отрази на качеството, а и на резултата от играта.

По-чистите положения в мача бяха дело на българския тим, като повечето от тях се случиха през първата част. На два пъти Ангуло не показа точен мерник, а и младият Чунчуков развали добра голова възможност.

Слован имаше един по-сериозен шанс в 32-ата минута. След груба грешка на Витиня, играч на словаците обстреля вратата на Милан Борян, но той показа рефлекс и спаси.

След почивката темпото на игра спадна, като българският шампион владееше инициативата, но не съумяваше да създаде добри голови възможности. В 64-ата минута, при една от редките такива, Михаил Александров тресна гредата след изпълнение на пряк свободен удар.

Утре разградчани ще мерят сили срещу белоруския гранд БАТЕ (Борисов).