Динамо (М) спря победната серия на Лудогорец в Австрия

Снимка: БГНЕС

1075 0

Българският шампион Лудогорец записа равенство с руския Динамо (Москва) по време на подготвителния си лагер в Австрия. Двата тима завършиха 1:1, с което разградчани спряха победната си серия в контролите. Досега те бяха победили Славия Прага с 2:1 и Динамо Тбилиси с 3:0.

Руският тим поведе в 28-ата минута след хубава атака, завършена от Александър Зотов. Голът падна в момент, в който Йордан Минев изпитваше проблеми и разградчани бяха в намален състав.

Лудогорец успя да изравни преди почивката - в 41-ата минута от пряк свободен удар от около 25 метра Марселиньо прати топката в мрежата на Динамо.

Интересен факт е, че в исторически план двата тима се срещат за трети път и всички досегашни резултати са били 1:1. Предишните мачове са се играли през 1964 и 2015 г.