Шампионски обрат на Лудогорец при гостуването на Ботев в Пловдив

Снимка: Официален сайт на Лудогорец

6689 0

Отборът на Лудогорец спечели дербито на 9-я кръг от Първа лига, след като се наложи над Ботев в Пловдив с 3:2. По този начин "орлите" продължават гонитбата с лидерите Левски и ЦСКА, като вече имат на сметката си 20 точки - 2 по-малко от "сините" и "червените" столични отбора.

Ботев пък остава на 8-а позиция с 11 точки. Срещата за тях започна отлично и още в 7' Серкан Юсеин откри резултата. 7' по-късно Тодор Неделев удвои, след като от пряк свободен удар изненада Ренан и се разписа във вратат му.

През втората част обаче дойде времето на "зелените", когато те реализираха три безответни гола. Козмин Моци бе точен от дузпа в 58', а малко след това Мей Махлангу отбеляза дебютното си попадение за шампионите, за да изравни. В заключителните минути на срещата Марселиньо донесе победата на "зелените" след карамбол в наказателното поле на "канарчетата".

Изненадващо или не, първото отлично положение бе за домакините от Ботев Пловдив. Серкан Юсеин получи топката в центъра и направи страхотен рейд по левия фланг. Атакуващият играч на "канарчетата" излъга отлично Козмин Моци и го прати на земята, а след това с хубав удар матира и Ренан, за да открие резултата в 7'.

Още 7' по-късно играчите на Николай Киров стигнаха до второ попадение. При пряк свободен удар капитанът Тодор Неделев застана зад топката. Ренан очакваше центриране пред вратата си, но вместо това получи директен удар от халфа на "канарчетата", който се превърна в гол - 2:0.

В заключителните минути на първата част домакините можеха да стигнат и до трети гол. Юсеин центрира, а свободният Ничев стреля с глава от близко, но право в ръцете на Ренан.

В 58' шампионите успяха да върнат едно попадение. Афонсо направи шпагат в наказателното поле срещу Сисиньо, а Ивайло Стоянов посочи бялата точка. Козмин Моци застана зад топката и върна тима си в срещата.

Мей Махлангу вкара първия си гол за "орлите" и изравни резултата в 62', след като Джоди Лукоки центрира точно на главата на своя колега - 2:2.

Минута преди края на редовното време шампионите направиха пълен обрат. След центриране от корнер се стигна до карамбол в наказателното поле на домакините и Марселиньо се разписа с пета, след като Минев покри засадата.

Преди мача

Българският шампион Лудогорец влиза в поредна голяма битка от началото на сезона в Първа лига. "Зелените" гостуват на Ботев Пловдив, като преди днешната среща, момчетата на Пауло Аутори заемат третата позиция в класирането със 17 точки. След колебливите изяви в началото на кампанията, сега разградчани изглеждат добре на терена, като записаха две поредни победи, а след това бяха близко и до това да поднесат изненада, като победят Байер Леверкузен в Лига Европа.

Ботев от своя страна не изглежда толкова стабилен, колкото в последните два сезона. "Канарчетата" са едва 8-и, като в последните си пет мача имат едва една победа.

СЪСТАВИ:

Ботев: 22. Кайзер, 28. Филипов, 5. Димитров, 6. Ничев, 23. Минев, 18. Терзиев, 10. Юсеин, 8. Неделев, 9. Гомес, 93. Зауербег, 39. Вутов

Лудогорец: 33. Ренан, 6. Натанаел, 4. Сисиньо, 3. Недялков, 30. Моци, 18. Дяков, 44. Горалски, 84. Марселиньо, 84. Вандерсон, 7. Бакалов, 28. Кешерю