"Левски" загря за Лудогорец с класика над словаци

406 0

"Левски" записа изразителна победа в последната си контрола от зимната подготовка. "Сините" се наложиха с 3:0 над словашкия Спартак (Миява), което бе генерална репетиция за отбора преди дербито с Лудогорец.

"Левски" подновява участие в "А" група на 21 февруари със сблъсък с "орлите" в Разград.

Съперникът не даде сериозен отпор на българския тим и почти през целия мач "сините" натискаха словаците.
Първият гол за "сините" падна в 57-ата минута, като бе дело на Георги Костадинов. Халфът засече центриране на Мехди Бурабия от пряк свободен удар и от 6-7 метра разпечата вратата на Спартак.
Второто попадение "сините" мушнаха в 81-ата минута, когато Мигел Бедоя стреля от дъгата пред наказателното поле по земя и не сгреши - 2:0.
Четири минути по-късно се разписа и новодошлият в отбора Джъстин Менголо, който влезе през второто полувреме на мястото на Венци Христов. Камерунецът можеше да направи резултата по-зиразителен, но в 87-ата минута записа греда.
"Левски" изигра общо седем контроли в Турция, в които записа пет победи и две равенства.

Днешният съперник не даде сериозен отпор на българския тим и почти през целия мач "сините" натискаха словаците.

Четири минути по-късно се разписа и новодошлият в отбора Джъстин Менголо, който влезе през второто полувреме на мястото на Венци Христов. Камерунецът можеше да направи резултата по-изразителен, но в 87-ата минута записа греда.

11-те на "Левски" в двубоя: Йоргачевич, Прохазка, Лукин, Александров, Минев, Костадинов, Бурабия, Бедоя, Краев, Христов, Нар.