ЦСКА и Лудогорец пак мачкат в Б група

Снимка: Официален сайт на ЦСКА

916 0

Дублите на ЦСКА и Лудогорец записаха победи в 4-ия кръг на Втора професионална футболна лига. Както е известно, двата тима са единствените от елита, които могат да си позволят да отделят достатъчно играчи за дубъл, който да се подвизава в по-долната дивизия.

ЦСКА спечели срещу Банско с 3:2, a Лудогорец смаза Поморие с 4:0 още в петък. "Армейците" имат седем точки и са на пета позиция, а Лудогорец е 11-ти с четири пункта, докато лидер с пълен актив е Септември (София).

Срещата на ЦСКА започна изключително добре за възпитаниците на Стамен Белчев, които създадоха доста положения в първите минути, но след разконцентрирана игра в защита гостите откриха резултата в 7-ата минута.

Армейците веднага тръгнаха в атака и в 12-ата минута страхотен удар на капитана Румен Руменов се спря в напречната греда.

В 23-ата минута Милчо Ангелов пропусна да се разпише с глава след страхотно центриране на Васил Попов. 3 минути по-късно обаче след същата комбинация Ангелов беше безгрешен и изравни резултата след удар с глава.

В края на полувремето Иван Минчев центрира от корнер и извисилият се над всички в наказателното поле Пламен Гълъбов даде преднина на ЦСКА.

В 47-ата минута отлична комбинация между Румен Руменов и Александър Георгиев изведе Милчо Ангелов на стрелкова позиция, който с диагонален шут покачи на 3:1.

Последните 15 минути Банско се вдигна на щурм и това доведе до няколко разбърквания в накзателното поле.

Гостите все пак достигнаха до гол в В 83-ата минута за крайното 3:2.