Поредно голово шоу в мач на Ботев

Снимка: Официален сайт на "Ботев"

745 0

Черно море записа ценна победа при гостуването на Ботев Пловдив в мач от 11-ия кръг на Първа лига. В голов спектакъл на Коматево „моряците” се наложиха с 3:2, постигайки първата си победа над този съперник в Пловдив от 2003 година насам.

Двубоят започна отлично за варненци, които още на почивката водеха с 3:0 след попадения на Иван Коконов (3’), Даниел Георгиев (30’) и Уго Секо (42’). След почивката домакините направиха всичко възможно да стигнат поне до точката. Първо в 62-ата минута Серкан Юсеин намали за 1:3, след като се разписа с удар от границата на наказателното поле. Седем минути по-късно „канарчетата” завързаха още повече срещата с втори гол, който този път бе дело на Радослав Терзиев. За повече обаче домакините нямаха сили и така победата остана за Черно море.

След успеха варненци се изкачиха до четвъртата позиция с 20 точки, докато Ботев е шести със 17 пункта.