Черно море потопи Славия и е на 1/4-финал за Купата

Снимка: Иван Йочев

1582 0

Черно море продължава на четвъртфиналите в турнира за Купата на България. "Моряците" завършиха наравно 2:2 със Славия в реванша, игран на "Овча купел" днес, но победиха в първия мач и с общ резултат 4:2 продължават в надпреварата.

Двата отбора започнаха мача предпазливо, като домакините пропуснаха шанс да открият още в 6-ата минута. Тогава Ристевски стреля с глава, но топката мина над гредата. С;ед това настана скука на терена, която бе нарушена едва в 33-ата минута на мача, когато гостите от Варна успяха да поведат след интересна ситуация. Миро Манолов стреля от границата на наказателното поле, топката рикошира в крака на Димитър Везалов, заблуди Георги Петков и влетя във вратата му. Голът разбуди славистите и девет минути по-късно те успяха да отговорят адекватно. Пак рикошет бе в основата на попадението - Савич шутира, топката рикошира в бранител на "моряците", заблуди Пиргов, а Манзоро се възползва и вкара отблизо за 1:1.

В самия край на първото полувреме положението на домакините се усложни с нов гол във вратата им. В този случай Живко Петков се възползва от грешка в "бялата" защита, реализирайки за 2:1. Славия отново бе изправен пред невъзможната наглед задача да вкара 4 безответни гола, за да продължи в турнира.

След почивката Славия излезе с идеята да атакува повече, но това не доведе до реална заплаха за съперника до 70-ата минута. Тогава именно Черно море имаше шанс да довърши "белите", но изстрелът на Живко Петков бе спасен от Георги Петков. Все пак столичният тим успя да намали пасива си в 72-ата минута - Манзоро от аутлинията центрира във вратарското поле, където Фонсека засече и прати топката в мрежата на Пиргов за 2:2. Силите на Славия обаче не стигнаха да направи нещо повече и те отпаднаха от надпреварата.